12. Březen 2018

Jak oživit pracovní formální styl podle Kláry Klempířové

Jaro opatrně vchází i do našich šatníků. Je správný čas na nové outfity z lehčích materiálů a v radostnějších barvách.

Máme před sebou vidinu krásných slunečních dní, a díky tomu vnímáme i větší chuť krásně se obléci a vyrazit ven. I když se cestou potřebujeme zastavit v práci…půjde nám v ní všechno lépe, když se budeme cítit skvěle.

Jak si zpříjemnit formální pracovní styl?

V první řadě vyměňte teplé svetry za jemné úplety, těžký kabát nahraďte odlehčeným jarním baloňákem a vlněné šály uložte a začněte si pohrávat s barevnými šátky! Barevnost vzorů podřiďte tónu vaší pleti, barvě očí a vlasů. Tady se na módní trendy neohlížejte.

V případě šatů, halenek, sukní, sak a blejzrů jistě potřebujete mít kvalitní nadčasový základ: tmavý kostým, bílé košile, jednobarevné šaty a pouzdrové sukně v délce ke kolenům. K tomu bych vám ráda doporučila ty nejmódnější trendy, kterými můžete tuto nestárnoucí eleganci jarně oživit.

Pokud ještě nemáte světlé sako, okamžitě si ho aspoň vyzkoušejte! Vsadím se, že každou druhou z vás nadchne a osvěží a s jiskrou v oku si ho odnesete z obchodu domů. Budete se těšit na druhý den do práce, až v něm vyrazíte! Řeč je o bílém blejzru nebo zářivě žlutém kabátku. Vím, že tyto kousky nejsou zrovna nejpraktičtější, protože je na nich hned vidět každá nečistota…Když si ale vyberete prací model, který nevyžaduje čistírnu, užijete ho často.

Jaká další barva vás rozzáří? Modrá! A nejvíce ty dámy, které mají oči do modra. Vybírat si můžete z celé škály odstínů…od bleděmodré až po ultra elektrickou modř, a to zejména na šatech různých střihů.

Váš pracovní look tedy rozhodně nemusí být nudný nebo zastaralý, ani když využijete ryze maskulinní typy textur jako glenček, pepito nebo rybí kost. To všechno jsou tradiční anglické pánské vzory, které se objevují v nových kolekcích, a vy se jich nebojte a kombinujte je s ryze ženskými prvky.

Minimalismus je na ústupu, a tak se hodí trochu se odvázat i v práci a ukázat, že jste sebevědomou ženou na svém místě. Buďte hravě elegantní a kreativně nepřehlédnutelná.

Dobrý pocit sebejistoty ale začíná na těle – kvalitním prádlem. Pokud vám skvěle padne, pak budete celý den jako „ve své kůži“. Dopřejte svým křivkám novinky z jarního výběru M&S. Zamilujete si půvabné braletky s květinovými vzory, nebo se přidržte klasiky v nude tónech, dovedené k dokonalosti něžnou krajkou. Mějte svá tajemství. M&S vás v nich podpoří, ať už máte jakoukoli velikost a typ postavy.

Všechny jsme krásné!

A jak jsou na tom páni kolegové, muži?

V současnosti se upouští od nepohodlné formálnosti. Přestože jsou stále v kurzu obleky přiléhavých střihů, vyrábějí se z materiálů s příměsí streče. Jarní obleky se vyrábějí z odlehčených materiálů a mixují se s hedvábím nebo lnem. Vsadit můžete i na jemnou „letní“ vlnu.

Pohodlí si tu podává ruku se stylem a každý muž si v M&S může najít ten svůj.

Nabízejí se barevné palety prosvětlených tónů pro všední dny, až po tradiční navy odstíny k formálnějším příležitostem.

Na jaře se rozhodně nebojte pudrových tónů meruňkové, zelenkavé nebo levandulové, které dodají vašemu profesnímu outfitu modernost a jarní esprit. Sázkou na jistotu zůstává již tradičně bílá a bleděmodrá košile.

V pracovním prostředí, kde není oblek nutný, zvolte smartcasual outfit z řady Autograph, kde najdete sportovně-elegantní polo trika a lehké bavlněné klasické pulovery a chinos kalhoty v mnoha základních barvách.

V limitované edici jistě nadchnou náročnější zákazníky skvěle a nositelně zpracované aktuální trendy. Počínaje poloformálními košilemi s luxusním drobným vzorem, přes perfektně střižená klubová saka s fresh detaily, až po dokonalé večerní obleky, které obstojí při těch nejvýznamnějších příležitostech.

Na nic nečekejte a oživte po zimě svůj styl od hlavy až k patě!

V M&S to bude snadné a navíc radostné.

Krásné jaro!

Vaše Klára Klempířová